MÜ'MİNforum βeta

Merhaba ziyaretçi, Öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Ben robot moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. İyi eğlenceler.

MUMİN FORUM

MÜ'MİNforum βeta

Merhaba ziyaretçi, Öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Ben robot moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. İyi eğlenceler.

MUMİN FORUM

MÜ'MİNforum βeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MÜ'MİNforum βetaGiriş yap

beta versiyon

descriptionPEYGAMBERİMİZİ (SAV) GERÇEK YÜZÜ İLE BİLMEYENLERE EmptyPEYGAMBERİMİZİ (SAV) GERÇEK YÜZÜ İLE BİLMEYENLERE

more_horiz
[b]O da beşerdir. Kur'anı getirmekle vazifesi bitmiştir" gibi sözlerle Peygamber Efendimizin üstün­lüğü inkâr edilmektedir.[/b]
[b]
Evet, o da beşer idi ama "Sey-yid ül-beşer" idi. Bütün insanların efendisi idi (Mevahid) ve (Mirat'ı Kâinat) kitaplarında yer alan sayı­sız üstünlüklerinden bir kaçını zikr­ediyoruz.[/b]
[b]
1-Mahlûklar içinde ilk olarak Muhammed aleyisselâm'ın ruhu yaratıldı.
2-Onun ismi arşa ve cennetlere yazıldı.
3-Hz. Adem zamanında okunan ezanda Hz. Muhammet'in ismi de söylenirdi.
4-Tevrat, İncil, Zebur 'da MUHAMMET (AS) müjdelenmiş övülmüştür.
5-Doğacağı vakit, bîr çok büyük alâmet görülmüştür.
6-Doğunca meleklerce sünnet edildi. Bütün putlar da yüzüstü devrildi.
7-Beşikte iken konuşmaya başladı, Hz. İsa konuşmuştu.
8-Çocuk iken açıklarda' gezerken, başı hizasında bir bulut gölge yapardı.
9-Her Peygamberin nübüvvet mührü, sağ elinin üstünde idi. MUHAMMET (SAV) ise sol kürekteki deri üzerinde, kalbi hizasında idi. Hz. Cebrail, cennet mührü ile sırtını mühürlemişti.
10-Mübarek ağzının ıslaklığı, acı suları tatlı yaptı. Hastalara şifa, bebeklere süt gibi gıda oldu.
11-Önünden gördüğü gibi arkasından da görürdü.
12-Teri gül gibi güzel kokardı.
13-Uzun kimselerin yanında iken, onlardan yüksek görünürdü.
14-Güneş ve ay ışığında, gölgesi yere düşmezdi.
15-Üstüne sinek ve başka hiçbir böcek konmazdı.
16-Çamaşırları ne kadar çok, giyse de hiç kirlenmezdi.
17-Taş üstüne basınca ızı kalır, kum üstünde giderken hiç iz bırakmazdı.
18-Büyük mucizelerinden birisi de, Miraç'tır. Burak ile Mekke'den Kudüs'e oradan göklere ve Arşa götürüldü. Kendisine! acayip şeyler gösterildi. Bir anda tekrarevine getirildi.
19-En çok ilim ona verildi. Kimseden bir şey öğrenmemişken Allahü teâlâ (CC) ona her şeyi Bildirdi. Hz. Adem'e her şeyin ismi bildirildiği gibi, O'na da aynı oldu.
20-Sözü çok vecizdi. Az keli­me ile çok şey anlatırdı. (Ameller niyetlere göredir) (helâl haram bellidir) (Şahidi davacı gösterir, davalıya da yemin düşer), (Kendi için istediğini, din kardeşi için de istemeyen, kâmil mümin değildir) hadis-i şeriflerinde ilki, ibadet, ikincisi muamelat, üçüncüsü adalet ve siyaset ilminin, dördüncüsü ahlâk ilminin temelidir. [/b]
[b]21-Ashabının hepsi Peygam­berden başka, bütün insanların üstündedir."Ashabım, enbiya hariç, cin ve insanların hepsinden üstündür", buyurdu. (Bezzaz) Mescidimde kılınan bir rekât namaza, bin rekât sevap yazılır.
22-Nikâh ile olan akrabalığın kıyamette fayfası yoktur. Resul u Han'ı nki bundan müstesnadır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki "Allahü teâlâ, (CC) bana söz verdi ki, kızlarını aldığım ve kızlarımı verdiğim aileler, cennette benimle beraberdir" (Deylemi). "Ashabımın hanım tara­fından olduğum akrabalarımın Cennetlik olmasını istedim. Rabbim de isteğimi kesin olarak kabul buyurdu". (Hakim) "Kız alıp verdiğim kimseler cehenneme gir­mez". (İ.Neccar, İ Asakir, Deylemi) Şu halde onun kayınpeder ve kayınbiraderlerine ve damatlarına dil uzatmaktan sakınmalıdır.
23-Onun mübarek ismini taşıyan hakiki müminler cehenne­me girmez.
24-Onu sevmek farzdır. "Allahü Bâlâ'yı (CC) seven beni sever" demesi emrolundu.
25-Onun ehl-i beytini sevmek vaciptir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: "İslâm'ın esası beni ve ehl-i beytimi sevmektir". (İ. Asakir). "Vallahi ehl-i beytimi sevmeyenin kalbine iman girmez".(İ. Ahmed)
26-Ashabımın hepsini sevmek de vaciptir. Allahü teâlâ (CC) hep­sinden razı olduğu. (Tövbe suresi 100. ayetde) Hepsine cenneti söz verdiği bildirildi. (Hadid suresi ayet 10) hadis-i şeriflerde buyuruldu ki "Ashabımı sevmek beni sevmek; onlara düşmanlık bana düşmanlık­tır" (Buhari). "Ashabımın arasında fitne çıkacak, benimle olan sohbet­leri hürmetine Allahü teâlâ, (CC) onları affedecektir. Bu fitneye karışan, ashabıma dil uzatan ce­henneme girecektir". (Müslim)
27-A.llahü teâlâ (CC) hadisi kudside "Sen olmasaydın, hiçbir şeyi yaratmazdım", buyuruyor. (Deylemi) Peygamber Efendimizin (SAV) doğumu ile:
-Mecusilerin bin yıllık ateşi söndü;
-Kisranın sarayından on dört sütün düştü;
-Sava gölü kurudu;
-Küfrün ateşi söndü;
-Bizans'ın ihtişamı azgınlığı bitti;
-Hıristiyanlığın çöküşü oldu.
Vel hasıl şairimiz çok güzel söylemiş:
"Ne mümkün ki ben benim benliğimle seni bilmek;
Seni senle bilenlere ayansın Ya Resulullah"
Allah teâlâ cümlemize gereği gibi tabiyetler nasib-i müyesser eylesin. Amin[/b]
[right][b][i]Hacı Hasan Burkay[/i][/b][/right]

descriptionPEYGAMBERİMİZİ (SAV) GERÇEK YÜZÜ İLE BİLMEYENLERE EmptyGeri: PEYGAMBERİMİZİ (SAV) GERÇEK YÜZÜ İLE BİLMEYENLERE

more_horiz
Allah sizden ve Hacı Hasan Burkay Hazrelerinden razı olsun.. Sizleri ve bizleri cennette kendisine komşu olan kullarından nasip etsin...

descriptionPEYGAMBERİMİZİ (SAV) GERÇEK YÜZÜ İLE BİLMEYENLERE EmptyGeri: PEYGAMBERİMİZİ (SAV) GERÇEK YÜZÜ İLE BİLMEYENLERE

more_horiz
[img]http://www.islamgulleri.gen.tr/images/smiley/tskler.gif[/img]

more_horiz
Allah razı olsun.......
privacy_tip Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
power_settings_newLogin to reply