MÜ'MİNforum βeta

Merhaba ziyaretçi, Öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Ben robot moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. İyi eğlenceler.

MUMİN FORUM

MÜ'MİNforum βeta

Merhaba ziyaretçi, Öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Ben robot moderatör olarak siteden daha fazla yararlanmanız için sitemize üye olmanızı öneririm. İyi eğlenceler.

MUMİN FORUM

MÜ'MİNforum βeta
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MÜ'MİNforum βetaGiriş yap

beta versiyon

descriptionmeleklerin sevabını yazmakta yorulduğu salavat Emptymeleklerin sevabını yazmakta yorulduğu salavat

more_horiz
[size=12][font:6bc8=Times New Roman][color:6bc8=#ff0000]Meleklerin sevabını yazmaktan yorulduğu salavat

Rasülü Ekrem bu salavatı şerife hakkında buyurdu ki:[/color][/font][/size]

[color:6bc8=#ff6600][font:6bc8=Times New Roman][size=12]“Kim bana ve ehli beytime salavat getirir de tam ölçekle sevap almayı arzu ederse (bu salavatı) getirsin.”[/size][/font][/color]

[color:6bc8=green][font:6bc8=Times New Roman][size=12]“””Cezallahü anna muhammeden sallallahü aleyhi ve selemle ma hüve ehlüh”””[/size][/font][/color]

[color:6bc8=red][font:6bc8=Times New Roman][size=12]Manası:Allahü Teala,Muhammed (aleyhisselamı) biz ümmetlerine olan merhametinden sebeb layık olduğu bir mükafatla en yüksek dereceye erdirsin.[/size][/font][/color]

[color:6bc8=red][font:6bc8=Times New Roman][size=12]*Cenabı Hak’tan yardım dileyerek,[/size][/font][/color]

[font:6bc8=Times New Roman][size=12][color:6bc8=#ff9900]“”Ya Rabbi,O Yüce Peygamberin Hz.Muhammed’in (a.s) kadrü kıymetini, yüksek değerini biz bilemiyoruz.Sen (c.c.) O’na (a.s) layık olduğu sonsuz bir mükafatla en yüksek derece ve makamlara erdirerek mükafatlandır.””[/color][color:6bc8=red] Diye dua ve niyazda bulunmuş oluruz.[/color][/size][/font]

[color:6bc8=red][font:6bc8=Times New Roman][size=12]*İbn-i Abbas’dan rivayetle:[/size][/font][/color]

[font:6bc8=Times New Roman][size=12][color:6bc8=#ff9900]“”Bu salavatı okuyan kimse yazıcı meleklerden yetmiş melek, bin sabah ve bin akşam sevap yazmayı yetiştirmek için zorluk çekerek yorulur ve ancak yazabilir.””[/color][color:6bc8=red]demiştir.[/color][/size][/font]

[font:6bc8=Times New Roman][size=12][color:6bc8=red]Buyurun bu salavatı okuyun:[/color][color:6bc8=#339966]”””[/color][color:6bc8=green]Cezallahü anna muhammeden sallallahü aleyhi ve selemle ma hüve ehlüh”””[/color][/size][/font]

[font:6bc8=Times New Roman][size=12][color:6bc8=red]Öğrenip dilimizden eksik etmeyelim inşallah,Rabbim hepimizden razı olsun.[/color][/size][/font]

descriptionmeleklerin sevabını yazmakta yorulduğu salavat EmptyGeri: meleklerin sevabını yazmakta yorulduğu salavat

more_horiz
Allah Razı olsun

descriptionmeleklerin sevabını yazmakta yorulduğu salavat EmptyGeri: meleklerin sevabını yazmakta yorulduğu salavat

more_horiz
Allah Razı olsun
privacy_tip Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
power_settings_newLogin to reply