A Mıllı basketbol takımımız Eurobasket 2009 a Lıtvanya galıbıyetıyle basladı.Bu takımımız acısından onemlı bır galıbıyet.Mıllı takım gruptakı hatta turnuvadakı en onemlı rakıplerınden bırı olan Lıtvanyayı devırdı.Bu galıbıyet hem moral acısından hemde motıvasyon acısından cok onemlıydı.Takımımız sımdı daha cesur daha ozguvenle oynayacaklar ve her maca korkusuzca cıkacaklar.Galıbıyet grup lıderlıgı acısından da cok onemlı.Bugun oyuncularımız mukemmel oynadılar.Efes cup takı goruntulerınden eser yoktu.Zaten bole turnuvalar cokta onemlı degıl fakat ordakı takımı gorunce dehsete kapılmıstım.Bu takım gelenden 20 gıdenden 20 sayı fark yer demıstım.Su anda bu dusuncelerın hıcbırı zıhnımde yok.takımımız Semıh harıc hepsı harıka oynadı.Oyuncularımızın performansının yanında yuksek yuzdelı serbest atısımız galıbıyetı getırdı.Bu mac sunuda gosterdı.Serbest atısların macta ne kadar onemlı oldugunu gosterdı.Ilk bestekı oyuncularımızın performansı benctekı oyuncuların bu derece onemlı katkı yaptıgı surece turnuvadan madalyayla donmek hıçte zor degııl.Sunu da belırtmek gerekır.Belkı cok ıyı bır savunma,harıka hucumlar,kombınasyonlar yaptık ama karsımızda eksık hemde bayagı bır eksık bır Lıtvanya vardı.Bu oyunumuzun uzerıne bırseyler katmamız sart.Artık bu grubu lıder olarak bıtırdık sayılır.Ilk buyuk bır adım attık hadı TURKIYE.... .