Bir varmış bir yokmuş yıllar önce Darwin adında, kalbi hayvan sevgisiyle dolu bir adam varmış... Zaman geçmiş Darwin büyümüş, eee sevgisi de küçük kalmamış tabi. Darwin soğuk bir kış günü ormana gezitiye çıkmış gezerken kafasına bir muz düşmüş! Başını kaldırmış bir de ne görsün güzeller güzeli Evrim adında bir maymun.Hemen oracıkta kalpleri birbilerine tutulmuş evlenmek istemişler ama Darwin'in babası ''Ben oğlumu bir maymunla evlendirmem. Ya sözümü dinlersin ya da adalara gidersin.'' demiş. Aşk işte bu laftan sözden anlar mı? Evrimle Darwin kara vermişler adalara gideceklermiş. Biletler alınmış vapura binmişler adalara gidip evlenmişler ''Darwin ve Evrim'' mutlu mesut yaşamışlar ve bu büyük aşk yüzyıllardır hala dilden dile anlatılmakta...

Hikayemiz burada bitiyor. Belki güldük belki aman ne saçma dedik belki bazılarımızın uykusu geldi. Ama bu büyük aşk bitmedi. Hepimiz hayatımızın bir köşesinde bu hikayeyi duymuşuzdur duymayanlar olduysa duyuralım ki cahil(!) kalmasınlar.

Efendim nerden çıktı bu hikaye bilim ciddi bir iştir diyenlerde olmuş elbet. Bilim mi? Geçenlerde bir ateist diyorki; Allah iyi ki Darwini yaratmış yoksa ne ateizm olurdu nede din kayb olurdu. Biracık daha geri zamanlara gidelim rönesans dönemi... Bilimin Avrupa'da yükselişe geçtiği zamanlar insanlar bilmedikleri ve adını din dedikleri şeye artık bağlanmak istemiyorlar ve bir kurtuluş arıyor. İmdada bilim geliyor eee bilim olurda bilisel Darwin hiç uzak kalır mı? Aaaa bakın Darwin ne demiş ''İnsanlar ve diğer bütün hayvalar ortak bir atadan gelmişler'' Diyorlar ki işte bizim aradığımızda bu! Din gitsin yaşasın ateizm.

İşte Evrim teorisini ayakta tutan bir kısım ateist insanlar. Evet çoğuda bilim insanı olduklarını sanıyorlar ve isimlerinin başına bir kaç ünvan almışlar. Evet Darwinde bir bilim adamıydı çalıştı ve ortaya koyduğu sonuçları başarılı mı oldu? Bazı kısımlara göre evet.

Her gün bir başka bilim insanı Darwin yanlış demiştir diyor. Evrim teorisini pardon düşüncesini bitiriyor. Hatta artık çoğu gelişmiş bilim ülkelerinde Darwinizm okutulmuyor bile ama bizhala Maymundan mı geldik yoksa Allah mı yarattı? Diyoruz kendimizi bu düşüncelerle avuturken millet uzaya çıkıyor. Bırakalım evrimi çürütmeye çalışmayı kendimize bakalım bizde çalışalım ki İslam aşkıda yüzyıllar sürsün dillerden dillere anlatılsın onlar uzaya çıktıysa biz... Eee yapalım işte bir şeylerler kainat ilmi okumakla bitmez... Zaten bu ateist düşünceler 571de tek bir kelime ile çürütül. Bizde o kelime ile kalbimizin düşüncelerini çürütelim ben başladım bile

[b]La ilahe illallah[/b] [b]Muhammedün Rasulüllah[/b]